Historia Klubu

Klub koszykarski AZS Politechnika Rzeszów, który w obecnym sezonie awansował do II ligi rozgrywek centralnych organizowanych przez PZKosz, powstał w 2006 roku. Inicjatorem pomysłu był Filip Kosim, który we współpracy z Maćkiem Lutakiem rozpoczął budowanie zespołu. Przy współpracy z Panem Jackiem Lutakiem oraz prezesem Klubu Uczelnianego AZS Politechnika Rzeszów Grzegorzem Sową udało się stworzyć zespół i wystartować w rozgrywkach III ligi męskiej.

Trzon drużyny stanowili wtedy byli zawodnicy Resovii Rzeszów tacy jak Marek Osiniak, Damian Kostka, Filip Kosim oraz zawodnicy Kontry Rzeszów - Maciej Żmudka, Mateusz Szalka, Mariusz Flaga, Marek Drożański, Szymon Skop, Marcin Michalski, Damian Kielar, Krzysztof Banyś oraz Szymon Frydrych.

W pierwszym sezonie zespół AZS Politechnika Rzeszów wygrał 16 z 18 spotkań i zajął pierwsze miejsce w rozgrywkach III ligi. Przez 4 sezony z rzędu drużyna prowadzona przez Filip Kosima i Maćka Lutaka kończyła rozgrywki III ligi na pierwszym miejscu. Jednak dopiero w ostatnim sezonie po niesamowitej walce udało zdobyć upragniony _awans do II ligi_.Przez 4 lata drużyna _AZS-u Politechniki Rzeszów_ rozegrała 110 meczy z czego wygrała aż 95 (w sezonie zasadniczym _wygrała 64 z 72 meczów!).

MPkt
1MCKiS TERMO-REX SA Jaworzno